Organizator:

Prelegenci FRN 24

prof. dr hab. Joanna Tyrowicz

Rada Polityki Pieniężnej

prof. dr hab. Joanna Tyrowicz

Rada Polityki Pieniężnej

Związana z Uniwersytem Warszawskim oraz FAME|GRAPE. Profesurę uzyskała w 2019 roku, habilitację w 2012, tytuł doktora nadał jej Uniwersytet Warszawski w roku 2006. Od 2017 roku współpracuje na stałe z IZA w Bonn. W latach 2007-2017 pracowała w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego, specjalizując się w zagadnieniach dotyczących rynku pracy i gospodarstw domowych.

Od 2022 roku została powołana w skład Rady Polityki Pieniężnej. Współpracowała także z Bankiem Światowym i Komisją Europejską. Fulbright Scholar (Columbia University) oraz Mellon Fellow (w Netherlands Institute for Advanced Studies), gościła także w IAAEU w Trewirze oraz w IOS w Regensburgu.

Jan Barbasiewicz

Colliers

Jan Barbasiewicz

Colliers

Z rynkiem nieruchomości komercyjnych związany jest od 22 lat. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenia w prowadzeniu transakcji najmu i sprzedaży dla klientów z sektora operatorów logistycznych, sieci handlowych, e-commerce czy klientów produkcyjnych. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Wojciech Bednarzewski

Appartme
Sales Manager

Wojciech Bednarzewski

Appartme
Sales Manager

Posiada kilkanaście lat doświadczenia na rynku nieruchomości, współpracując z deweloperami, generalnymi wykonawcami oraz zarządcami nieruchomości. Wykorzystując dotychczasowe doświadczenia we wsparciu procesu sprzedaży nieruchomości rynku pierwotnego, zarówno z perspektywy B2B oraz B2C, identyfikuje współczesne potrzeby deweloperów i pomaga im we wdrażaniu nowoczesnych technologii automatyki mieszkaniowej typu smart home. Prywatnie miłośnik podróży, aktywnego spędzania czasu oraz nowoczesnych technologii.

Magdalena Błądek

Apsys Polska
Business Development Director i ESG Officer

Magdalena Błądek

Apsys Polska
Business Development Director i ESG Officer

Posiada 18-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie w Apsys Polska odpowiada za identyfikację nowych możliwości biznesowych i rozwijanie relacji z obecnymi partnerami biznesowymi.

Jako ESG Officer jest liderką procesów związanych ze wszystkimi aspektami ESG, w tym wdrożeniem i prowadzeniem polityki Grupy Apsys, realizacją inicjatyw ESG oraz przygotowaniem corocznego raportu zrównoważonego rozwoju.

Jest członkinią organizacji CCIM i PLGBC. Prywatnie jest Prezeską Fundacji Człowiek Może a także Mentorką w programach mentoringowych.

Robert Chojnacki

REDNET Property Group
Prezes REDNET24

Robert Chojnacki

REDNET Property Group
Prezes REDNET24

Założyciel i partner REDNET Property Group oraz portalu Tabelaofert.pl.

Autor koncepcji analizy preferencji nabywców mieszkań z wykorzystaniem danych pochodzących z
portali internetowych. Pomysłodawca inwestycyjnego grupowego zakupu mieszkań na wynajem i
organizator pierwszych takich transakcji w Polsce.

Autor wielu raportów i analiz. Prowadził kilkadziesiąt paneli, wykładów i prezentacji dotyczących
polskiego rynku nieruchomości zarówno w kraju, jak i zagranicą, m.in. w Londynie, Hongkongu,
Singapurze i Tokio.

Dział analiz REDNET Consulting w czasie swojej ponad 20-letniej działalności wykonał kilka
tysięcy raportów i analiz dla czołowych deweloperów, banków i funduszy inwestycyjnych polskich
i zagranicznych. REDNET Consulting jest autorem Wskaźnika Inflacji Mieszkaniowej oraz Indeksu
Nastrojów Deweloperów

dr inż. arch. Jan Cieśla

Buro Happold
Associate Director

dr inż. arch. Jan Cieśla

Buro Happold
Associate Director

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie projektowym. Nagrodzony przez International WELL Building Institute, członek Task Force ds. COVID-19. Współautor projektów i realizacji przestrzeni biurowych skupionych na zdrowiu i produktywności użytkowników, w tym pierwszej w Polsce certyfikacji WELL – siedziby Buro Happold Polska.

Przemysław Dziąg

PZFD

Przemysław Dziąg

PZFD

Radca prawny, uczestnik studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN; od kilku lat reprezentuje Polski Związek Firm Deweloperskich w pracach legislacyjnych dotyczących szeroko rozumianego procesu inwestycyjno-budowlanego, w tym planowania przestrzennego oraz ustawy prawo budowlane. Jest autorem licznych analiz oraz opinii prawnych, a także artykułów i komentarzy prasowych dotyczących problematyki prawa nieruchomości, w szczególności z zakresu ustawy deweloperskiej, użytkowania wieczystego i prawa budowlanego.

Adam Czerniak

SGH, Polityka Insight

Adam Czerniak

SGH, Polityka Insight

Jest profesorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie kieruje Zakładem Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej. Ponadto pełni funkcję dyrektora ds. badań w centrum analitycznym Polityka Insight, w ramach którego przygotowuje ekspertyzy i raporty komercyjne dla biznesu oraz administracji publicznej. Do 2012 r. pracował jako ekonomista bankowy, wcześniej współpracował z Bankiem Światowym oraz Fundacją FOR, był też stypendystą Ronald Coase Institute. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu mieszkalnictwa, ekonomii politycznej kapitalizmu oraz socjologii ekonomicznej i ekonomii instytucjonalnej. Polski reprezentant w radzie European Master in Official Statistics działającej przy Eurostacie w kadencji 2021-2023 oraz 2024-2026.

Dawid Fortysiak

Moovin Interiors

Dawid Fortysiak

Moovin Interiors

Trendwatcher rynku nieruchomości, inwestor, entuzjasta kreacji oraz designu. Doświadczenie zdobywał w takich firmach jak US Pharmacia, Reckitt Benckiser czy Sanofi, gdzie jako Dyrektor Marketingu i Sprzedaży był odpowiedzialny za rozwój zespołów oraz podległego biznesu. Ukończył studia z zakresu zarządzania i marketingu, psychologii zachowań rynkowych, zarządzania marką oraz projektów deweloperskich i inwestycyjnych. Cały know-how z ustrukturyzowanej branży farmaceutycznej przeniósł na rynek nieruchomości tworząc między innymi Moovin Interiors - pracownię architektury wnętrz, która jako jedyna w Warszawie projektuje i wykańcza wnętrza w standardzie Concierge, gwarantując wysoki poziom profesjonalizmu i dbałości o potrzeby Klientów.

dr Jacek Furga

Związek Banków Polskich
Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości

dr Jacek Furga

Związek Banków Polskich
Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości

Doktor nauk ekonomicznych. Ekspert rynku finansowania nieruchomości, doświadczony praktyk i wieloletni menadżer w sektorze bankowym, specjalizujący się w obszarze finansowania hipotecznego, rynku nieruchomości i zarządzania ryzykiem. Prezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. przy Związku Banków Polskich, odpowiedzialny za rozwój Systemu Analiz i Monitorowania Rynku Obrotu Nieruchomościami (AMRON). Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich. Członek Rady Programowej Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”. W latach 2000-2006 był członkiem Rady Programowej Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego.

Bartłomiej Hofman

P3 Logistic Parks

Bartłomiej Hofman

P3 Logistic Parks

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Karierę rozpoczął w 1999 roku w firmie Knight Frank, później pracował w DTZ Polska oraz w Europolis Real Estate Asset Management na stanowisku Managing Director. Doświadczenie zdobywał również w Immobel Poland, gdzie pełnił funkcję Managing Director będąc równocześnie członkiem Komitetu Wykonawczego Immobel SA z siedzibą w Brukseli oraz w Savills Investment Management na stanowisku Head of Investment.

Jest członkiem RICS (Royal Institution of Chartered Surveyos) i absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra w Instytucie Stosunków Międzynarodowych. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Kazimierz Kirejczyk

JLL

Kazimierz Kirejczyk

JLL

Należy do czołowych ekspertów rynku mieszkaniowego w Polsce, wspierających jego rozwój od wczesnych lat 90. Współzałożyciel i wieloletni prezes firmy doradczej REAS, która w grudniu 2018 weszła w struktury JLL. W ramach prac Zespołu Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego JLL uczestniczy w realizacji kluczowych projektów doradczych, realizowanych dla deweloperów i inwestorów, aktywnych na polskim rynku mieszkaniowym.

Kazimierz Kirejczyk jest także autorem dziesiątków artykułów w prasie specjalistycznej i szeregu publikacji fachowych poświęconych analizie rynku mieszkaniowego w Polsce. Jest często zapraszanym mówcą i uczestnikiem dyskusji w trakcie konferencji poświęconych rynkowi nieruchomości. Od wielu lat prowadzi także wykłady i szkolenia poświęcone rynkowi mieszkaniowemu.

Katarzyna Kuniewicz

Otodom Analytics
Dyrektorka Badań Rynku

Katarzyna Kuniewicz

Otodom Analytics
Dyrektorka Badań Rynku

Ekonomistka. Ekspertka specjalizująca się w zagadnieniach dotyczących rynku mieszkaniowego w Polsce, od ponad 12 lat związana z doradztwem dla firm działających w tym sektorze (wcześniej w REAS, JLL). Od 3 lat nadzoruje rozwój narzędzia i badania rynku Otodom Analytics. Współautorka przekrojowych raportów i prognoz rozwoju rynku pierwotnego oraz analiz preferencji nabywców mieszkań. Ekspertka w dziedzinie organizacji badań popytu i podaży na rynku nieruchomości. Prelegentka licznych konferencji, uczestniczka debat, komentatorka zjawisk i trendów w mieszkaniówce.

Katarzyna Lubaś

ISS Facility Services
Solution Manager Office Segment

Katarzyna Lubaś

ISS Facility Services
Solution Manager Office Segment

Od 2021 w ISS Facility Services objęła stanowisko Solution Managera, gdzie odpowiada za rozwój usług dla sektora biurowego. Katarzyna posiada ponad 20 letnie doświadczenie w doradztwie dla rynku nieruchomości w Polsce i regionie CEE. Przed dołączeniem do ISS przez sześć lat pełniła funkcję New Business i Marketing Coordinator dla Grupy Rynku Nieruchomości EY, gdzie była odpowiedzialna za działania z zakresu rozwoju biznesu, relacji z klientami, marketingu i PR oraz badania rynkowe. Wcześniej pracowała dla Mota Engil Real Estate , REAS (obecnie JLL) I AMRON.

Jest licencjonowaną pośredniczką i zarządcą nieruchomości.

prof. Jacek Łaszek

Narodowy Bank Polski

prof. Jacek Łaszek

Narodowy Bank Polski

Jest specjalistą z dziedziny finansów sektora mieszkaniowego z doświadczeniem krajowym oraz zagranicznym. Od roku 1994 jak Szef Projektu Rządu Polskiego i Banku Światowego Finansowania Budownictwa Mieszkaniowego współpracował blisko z deweloperami, bankami, oraz firmami budowlanymi w polskim sektorze mieszkaniowym wdrażając rynkowe zasady finansowania inwestycji mieszkaniowych oraz udzielania kredytów. Prowadził również studia nad systemami finansowania sektora mieszkaniowego w Polsce oraz innych krajach Europy Centralnej i Wschodniej. W latach 1990 - 92 pracował jako doradca premiera L.Balcerowicza nad zagadnieniami transformacji sektora mieszkaniowego. Od jesieni 1998 r. pracował jako doradca w Banku Śląskim ING zajmując się głównie kasą mieszkaniową oraz nowotworzonym bankiem hipotecznym. Od roku 2001 pracuje jako doradca prezesa w Narodowym Banku Polskim. Od roku 2006 kieruje zespołem realizującym program badania cen nieruchomości w miastach Polski z punktu widzenia stabilności sektora finansowego i polityki monetarnej. Są one prowadzone w ramach programu badań statystyki publicznej. Dr Jacek Łaszek jest profesorem w SGH w Warszawie, gdzie wykłada przedmioty związane z nieruchomościami oraz bankowością i ekonomią

Irena Natonek

Appartme
Team Leader of Sales Department

Irena Natonek

Appartme
Team Leader of Sales Department

Odpowiada za koordynację działu sprzedaży krajowej w Appartme. Wsparła deweloperów w procesie implementacji systemów smart automatyki mieszkaniowej dla ponad 3000 mieszkań. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, które zdobyła w branży IT oraz organizacji wydarzeń biznesowych. Entuzjastka podróży po Europie oraz muzyki rockowej, szczęśliwa mama czteroletniej Marceliny

Marcin Tadeusz Ochyra

SATOIA S.A.
Prezes Zarządu

Marcin Tadeusz Ochyra

SATOIA S.A.
Prezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie klientom prywatnym i korporacyjnym. Doświadczenie zdobywał między innymi współpracując z największymi międzynarodowymi Bankami oraz prowadząc Family Office. Wielokrotny zdobywca nagród i tytułów najlepszego bankiera roku. Jako wieloletni inwestor i partner biznesowy w obszarze nieruchomości, zdobył szeroką wiedzę i umiejętności w prowadzeniu udanych transakcji oraz budowaniu trwałych relacji biznesowych. Jego zaangażowanie w rozwój firmy SATOIA S.A. oraz umiejętność przewidywania trendów rynkowych przyczyniły się do jej sukcesu na rynku.

Dominika Pikul

Brain Architects
Managing Director

Dominika Pikul

Brain Architects
Managing Director

Konsultantka, trenerka i badaczka specjalizująca się w zastosowaniu neuronauki w biznesie, metodach i narzędziach opartych na wiedzy o mózgu i ich zastosowaniu w przywództwie, produktywności i samorozwoju.

Specjalistka w zakresie neuroróżnorodności i budowania miejsc pracy przyjaznych mózgowi. W swojej codziennej pracy odpowiada za tworzenie narzędzi diagnostycznych, budowanie programów edukacyjnych wzmacniających funkcje poznawcze (koncentracja, produktywność, kreatywność) oraz doradztwo w zakresie procesów przyjaznych dla osób neuroatypowych (audyt, rekrutacja, doświadczenie przestrzeni, rozwój i zarządzenie talentem). Dominika posiada ponad 15 lat doświadczenia w pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jej klienci to globalne korporacje w sektorze finansowym, medialnym i IT. Absolwentka Neuronauki i Psychologii Zdrowia Psychicznego (King’s College London). Jej zainteresowania naukowe i praca badawcza koncentrują się na neurobiologii zespołu nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD).

Marta Przybylska-Gahbiche

beIN Offices
Dyrektorka ds. Sprzedaży

Marta Przybylska-Gahbiche

beIN Offices
Dyrektorka ds. Sprzedaży

Ekspertka i managerka z ponad 18-letnim doświadczeniem w zarządzaniu obiektami, nieruchomościami oraz obsługą klienta w Polsce i za granicą. Doświadczenie zdobywała w branży hotelarskiej, gdzie odpowiadała za budowanie marki, relacji z klientami i partnerami zewnętrznymi w Polsce i Tunezji. Następnie wyspecjalizowała się w komercjalizacji i zarządzaniu biurami flex m.in. w Business Link.

Michał Samborski

Panattoni
Head of Development

Michał Samborski

Panattoni
Head of Development

Michał Samborski zajmuje stanowisko Head of Development w Panattoni i odpowiada za rozwój nowych projektów na terenie Mazowsza (Warszawa), Pomorza (Gdańsk), Małopolski (Kraków) oraz Podkarpacia (Rzeszów) w Polsce. Z działem development w Panattoni związany jest od 2015 roku, wcześniej Michał pracował w firmie Hines w latach 2011 – 2015 na stanowisku Project Director. Dodatkowo, w latach 2006 – 2011 również pracował w Panattoni zajmując stanowisko Project Manager.

W ciągu swojej kariery zawodowej Michał był odpowiedzialny za strategiczny rozwój biznesu, pozyskiwanie inwestycji komercyjnych oraz negocjacje umów najmu, głownie w sektorach przemysłowym i biurowym. Jego umiejętności obejmują ekspertyzę w transakcjach na rynku kapitałowym, realizacji i finansowaniu umów oraz zarządzaniu projektami, zapewniając ich skuteczną realizację i utrzymanie.

Rafał Stacha

THTG

Rafał Stacha

THTG

Podstawy i pierwsze doświadczenia w pracy z klientem zdobyłem pracując w I połowie lat 90 jako uczeń i student na targowiskach (sprzedawałem kurtki i dresy). Karierę zawodową – już na etacie, rozpocząłem od pracy w firmie IKEA i to tu zdobyłem pierwsze szlify w rozumieniu jak ważne jest oprogramowanie w istnieniu firmy. Następnie zatrudniłem się w VW i Ford spędzając w branży motoryzacyjnej 20 lat. Miałem okazję zarządzać wieloma salonami a także produkcją doposażenia wdrażając także systemy elektroniczne. Jeszcze w trakcie pracy w motoryzacji wpadłem w roku 2011 na założenie własnej firmy produkującej oprogramowanie. Kompletnie przypadkowo trafiłem do branży Deweloperskiej i Najmu. Dzięki doświadczeniom z wcześniejszych lat szybko staliśmy się już jako THTG liderem w branży.
Dziś naszymi klientami są firmy z TOP10 (notowane na GPW) jak i Deweloperzy zaczynający swoją przygodę w branży. W naszym portfolio mamy także spółki Skarbu Państwa jak i Spółdzielnie. Zatem budujemy szerokie doświadczenie co do możliwości obsługi Klientów o różnej specyfice.

Marek Wielgo

RynekPierwotny.pl
Ekspert

Marek Wielgo

RynekPierwotny.pl
Ekspert

Analizuje sytuację na rynku pierwotnym i wtórnym, co miesiąc przygotowując dedykowane komentarze i raporty analityczne dla największych mediów w Polsce. Wcześniej dziennikarz i redaktor z 27-letnim stażem w dużych redakcjach. 25 lat spędził w dziale gospodarczym Gazety Wyborczej, gdzie odpowiadał za cały obszar związany z budownictwem, rynkiem nieruchomości i mieszkalnictwem.